Březen 2008


Aůůů... :,)

20. března 2008 v 14:56 | Míša |  O vlkodlacích
Tak zítra máme Velký pátek, to je vždy pátek před velikonočním pondělím. Ale proč to říkám? Jste-li pozornými čtenáři těchto stránek, asi si vzpomenete na článek Kdy jsou vlkodlaci vlkodlaky. Vzpomínáte? Píšu v něm, že dle francouzských pověstí a mýtů se noci právě před Velkým pátkem můžeme těšit (?) na proměněné vlkodlaky. Nevím, co je na tom pravdy, ale dříve se v to věřilo; asi tedy byl důvod :,) A co ještě upoutá je takové "vesmírná drobnost". Náš Měsíc, který údajně taky nějaké ty vlivy na vlkodlaky má, bude v pátek v úplňku (docela by mě zajímalo, je li po dnešní půlnoci už úplněk, když vlastně začíná další den :,)
Každopádně co jsem chtěla říct. Pokud se budete toulat po vhodných místech, je možná možné, že narazíte na vlka, který tak docela vlkem není!

Třináctka se vrací na pódia!

4. března 2008 v 11:00 | Míša |  Kultura
Třináctka se vrací na pódia!
Téměř legendární skupina XIII. století povstala z hlubin země, z prachu smrti a vrací se jako Jitřenka na noční oblohu. Ano, nemožné se stává realitou a třináctka opět po letech vystoupí na pódium!
Kdy:
Zahrají nám 19. 4. 2008 ku příležitosti pátých narozenin obchodu Nosferatu. Jiný koncert zatím není znám, tak honem, honem!
Kde:
V klubu Matrix, který se nachází na ulici Koněvova (číslo 13) v Praze 3.
Zde mapy:
Cesty z některých měst:
Ceny vstupného:
V předprodeji zaplatíte za jednu vstupenku 200,- Kč, na místě pak 250. Ele POZOR! K dispozici bylo pouze 666 kusů (číslo každým dnem klesá :,) Vstupenky si můžete zakoupit elektronicky zde: VSTUPENKY.
Vystupující:
Kromě Třináctky uvidíte ještě další kapely. Zahrají Calathea (česká kapela, zpěv anglicky), Tears Of Rain (česká kapela, zpěv anglicky), Hieros Gamos (slovenská kapela), Deathcamp Project (polská kapela) a Amatris (německá kapela).
BONUS:
Stejně, jako je vstupenek, je i speciálních Knih Nosferatu. Jde o první knihy z jejího třetího vydání, oproti ostatním však budou oplývat jistými bonusy. Cituji domovskou stránku Nosferatu shopu: Edice 666-ti knih "...bude osobně číslována a podepsána Petrem Štěpánem, bude obsahovat jeho fotografii, nově zpracované instrumentální CD Land of Bizarre (včetně dosud nevydané písně Iglau) a také obal knihy se bude lišit."
!!!POZOR!!!
Třináctému století stále zůstává jádrem dvojice Petra a Pavla Štěpánů, ale zbývající dva členové (klávesy a baskytara) se mění. Kdo Olii a Soukupa nahradí zatím kapela neprozradila.
Novější foto Petra Štěpána k vidění ZDE.
MP3 ukázka: